Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'kanithemes_add_meta_tags_for_torob_engine' not found or invalid function name in /home/raikayad/kharidyadak.com/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
مشتری عزیز به دلیل محدودیت در ارسال سفارش لطفا جهت ثبت سفارش با تلفن فروشگاه  09120751713 - 09218536962 تماس حاصل نمائید.

سانروف در مقابل مونروف (تفاوت چیست؟)

webadminwebadmin
230 بازدید
سانروف در مقابل مونروف (تفاوت چیست؟)

سانروف در مقابل مونروف : سانروف در مقابل مونروف. چگونه آنها یکسان هستند؟ اونها چجوری متفاوت هستن؟ آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست. ابتدا به پیشینه ای در این زمینه نگاه می کنیم.

سانروف در مقابل مونروف (تفاوت چیست؟)

سپس انواع متعدد سانروف (مونروف) را در نظر خواهیم گرفت و اینکه چگونه یکی از آنها ممکن است به بهترین وجه با نیازهای خودروی شما در آینده مطابقت داشته باشد.

سانروف چیست

سانروف چیست
سانروف چیست

این خودرو در ابتدا در کنار واگن ها و واگن های اسب سوار در ایالات متحده و سایر کشورها توسعه یافت. موتورهای بنزینی جایگزین اسب‌ها برای نیروی محرکه شدند. اما فضاهای سرنشین اتومبیل‌های موتوری نشان‌دهنده سبک کابین ثابت وسایل نقلیه اسب‌کشی بود.

با گذشت زمان، سبک بدنه خودرو از ظاهر واگن فاصله گرفت. ماشین‌های روباز همچنان محبوب بودند، اما روپوش‌های پارچه‌ای برای جلوگیری از آب‌وهوا ضروری بودند. اتومبیل های کاملاً بسته برای راحتی بیشتر در باران و سرما محبوب شدند. با این حال، یک میل ماندگار برای آن احساس باز باقی ماند.

برای بازیابی این حس، پانل های قابل باز یا جداشدنی در سقف خودرو ادغام شدند. این اولین بار در بریتانیای کبیر و اروپا در دهه 1920 ظهور کرد.

سقف کشویی

1937 موریس هشت (اعتبار)
1937 موریس هشت (اعتبار)

مکانیسم Pytchley که در انگلستان به ثبت رسیده است، برای اولین بار در دایملر 1927 برای تامین انرژی یک سقف کشویی ظاهر شد. عاشقانه سقف کشویی ایالات متحده یک دهه یا بیشتر بعد با اتومبیل های ساخته شده توسط نش موتورز آغاز شد.

یک سانروف معمولی متشکل از یک پانل فلزی است که به شکل خطوط سقف مطابقت دارد و به رنگ خودرو رنگ شده است. و امروزه اکثر آنها با برخی از شاخه‌های مکانیزم اصلی Pytchley که قبلاً مورد بحث قرار گرفت، تغذیه می‌شوند.

تاریخچه مونروف

مونروف چیست
مونروف چیست

مونروف ریشه در خاک حاصلخیز فرآیند توسعه سانروف داشت. در اینجا چگونگی آشکار شدن آن است.

در اواخر دهه 1950، یک شرکت آلمانی به نام Golde GmbH، سانروف های فلزی را برای نصب پس از تولید روی خودرو تولید می کرد. سانروف ها در خودروهای اولیه BMW، فولکس واگن و پورشه ظاهر شدند.

در همان زمان، یکی از دوستان خانوادگی گلدها، هاینز پرشتر، برای تحصیل در دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو مهاجرت کرد. او که از علاقه مندان جدی به ماشین بود، در یک مغازه بدنسازی کوچک کار می کرد. پرچتر و فورد قرار بود به زودی با هم تلاقی کنند.

فورد قصد داشت سانروف را در سال 1960 تاندربرد خود معرفی کند. با کار با Golde GmbH در دیترویت، یک سانروف دستی در T’Bird تعبیه شد. فورد به شدت این گزینه را تبلیغ کرد، اما هزینه آن بالا بود. مشتریان آگاه از قیمت کاملاً آماده سانروف نبودند. فورد این مفهوم را کنار گذاشت.

 

در همین حال، هاینز پرچتر با 764 دلار پول نقد، شرکت آمریکایی سانروف را راه اندازی کرد. این شرکت جدید شروع به نصب سانروف گلد در خودروهای کالیفرنیا کرد. ASC همچنین روی خودروهای ساخته شده توسط پادشاه خودروهای سفارشی، جورج باریس، سانروف قرار داده است.

باریس همچنین با فورد رابطه طراحی داشت. هنگامی که فورد در سال 1966 دوباره به سانروف ها نگاه کرد، باریس آنها را به سمت ASC سوق داد. فورد شروع به ارسال 1967 مرکوری کوگار به تاسیسات پرچتر در میشیگان برای سانروف های برقی کرد.

Cougar آن سال برنده جایزه خودروی سال موتور ترند شد. فورد این آپشن را در Cougar XRG-7 1968 ادامه داد و آن را به مدل های دیگر نیز اضافه کرد.

تاریخچه مهتابی

1973 لینکلن کانتیننتال مارک IV (اعتبار)
1973 لینکلن کانتیننتال مارک IV (اعتبار)

محبوبیت سانروف به آرامی رشد کرد. فورد بدون هراس، آن را در کوگار، تاندربرد و چندین مدل دیگر قرار داد. کادیلاک و بیوک ریویرا خیلی زود به باشگاه سانروف پیوستند.

در سال 1973 پرچتر جلوه ای تازه به سانروف های آمریکایی آورد. شیشه‌های رنگ‌آمیزی و نقره‌ای در طرح نصب شده بود. این سقف شامل یک پوشش کشویی برای جلوگیری از نور سانروف  بود. در سال 1973 Lincoln Continental Mark IV، مونروف متولد شد.

علاقه مونروف افزایش یافت، اما این نام هوشمندانه نمی ماند. در لیست آپشن‌های خودروی امروزی، زمانی که می‌خواهید یک پانل سقف شیشه‌ای رنگی را بخواهید، «سانروف» انتخاب شما خواهد بود.

هنوز در تفاوت سانروف و مونروف سردرگم هستید؟ نگران نباشید، شما تنها نیستید:

انواع سانروف

سانروف یا مونروف، بسیاری از سبک‌های مختلف این دستگاه با نام‌های توصیفی گوناگون در طول دهه‌های ساخت خودرو ظاهر شده‌اند.

برای سادگی، ما عبارت “مونروف” را حذف می کنیم (چون این اصطلاح قدیمی شده است) و از سانروف در تمام توضیحات خود استفاده می کنیم.

شماره 1 – سانروف داخلی

سانروف داخلی
سانروف داخلی

رایج ترین طراحی فعلی، سیستم های داخلی ممکن است به صورت دستی یا برقی کار کنند. مجموعه سقف هم می تواند لبه عقب خود را برای تهویه بیرون بیاورد و هم می تواند به طور کامل به داخل شکافی در قسمت سر خودرو باز شود.

ضخامت مورد نیاز برای این ذخیره سازی می تواند فضای سر را در صندلی عقب کاهش دهد. هنگام خرید خودرویی با این سقف طراحی، ارزش آن را دارد که در آنجا بنشینید و قبل از خرید این موضوع را بررسی کنید.

شماره 2 – سانروف پاپ آپ

سانروف پاپ آپ
سانروف پاپ آپ

به طور معمول به صورت دستی کار می کند. آنها باز نمی شوند، اما اکثر آنها در لبه جلویی لولا هستند و می توانند در عقب برای تهویه بیرون بیایند. برخی از آنها را می توان به طور کامل حذف کرد تا ظاهری کاملاً باز داشته باشد.

سانروف های پاپ آپ ممکن است از جنس فلز یا شیشه باشند. اگر شیشه است، اغلب یک سایبان کشویی در داخل ارائه می شود. برای باز کردن سایه، آن را فشار دهید به عقب بین سربرگ و سقف پنهان می شود.

شماره 3 – سانروف اسپویلر

سانروف tilt-n-slide
سانروف tilt-n-slide

این سانروف‌ها که گاهی Tilt-&-Slide نامیده می‌شوند، می‌توانند مانند پنجره‌های بازشو به سمت بالا کج شوند، اما همچنین می‌توانند به سمت عقب حرکت کنند تا کاملاً باز شوند. آنها ممکن است برق یا دستی کار کنند. هنگامی که سانروف باز است، بیرون از سقف خودرو مانند یک اسپویلر پارک می‌شود، از این رو این نام را به خود اختصاص داده است.

شماره 4 – تاشو یا Ragtop

سانروف پارچه ای
سانروف پارچه ای

این سانروف‌ها که عمدتاً در اتومبیل‌های اروپایی یافت می‌شوند، از جنس پارچه‌ای هستند که معمولاً روی یک دهانه بلند در سقف نصب می‌شوند. این دهانه بزرگتر در مقایسه با سایر طرح های سانروف، جلوه قابل تبدیل بیشتری را برای مسافران ایجاد می کند.

هنگامی که با دست یا برق به عقب برمی‌گردد، روکش پارچه‌ای با تا کردن و انباشتن پانل‌های پارچه‌ای در امتداد پشت دهانه سقف ذخیره می‌شود.

شماره 5 – Sunslider در بالا (Rail Mount Topslider)

سانروف اسپویلر
سانروف اسپویلر

این سانروف که در برخی از خودروهای اروپایی ارائه می‌شود، مشابه طراحی اسپویلر است اما طولانی‌تر است. ساخته شده از شیشه، باز می شود و به سمت عقب بالای سقف روی مسیرهای نصب شده روی سقف می لغزد.

شماره 6 – سیستم سقف پانوراما

سانروف پانوراما
سانروف پانوراما

اینها می توانند پانل های شیشه ای بزرگ غیر باز شونده یا یک پانل شیشه ای ترکیبی قابل باز شدن جلو با یک صفحه شیشه ای ثابت بالای سرنشینان عقب باشند. ایده در اینجا ارائه یک نمای پانوراما از آسمان برای همه سرنشینان است.

گاهی اوقات پانل جلو یک لغزنده بالایی است که هنگام باز شدن در بیرون بالای شیشه عقب ذخیره می شود. شیشه ممکن است به طور دائمی رنگی باشد یا ممکن است دارای یک رنگ فعال الکترونیکی باشد تا در صورت لزوم آن را تیره کند.

اگر این امر گران به نظر می رسد، تصورات مالی شما به خوبی کار می کند.

شماره 7 – پانل سقف قابل جابجایی

تارگا بالا
تارگا بالا

این به بهترین وجه به عنوان طرح T-top (یا تارگا) ارائه می شود که اولین بار توسط پورشه 911S در سال 1966 رایج شد و در برخی از مدل های کوروت در سال 1984 معرفی شد.

چنین پانل هایی به خوبی در جای خود محکم می شوند، اما به اندازه کافی سبک هستند تا برداشته شوند و در مکان مشخصی در داخل خودرو ذخیره شوند.

شماره 8 – پانل سقف موتوری

سانروف موتوری
سانروف موتوری

این سیستم یک بخش سقف جلو را ارائه می دهد که می تواند به طور خودکار از موقعیت بلند شده و در زیر سقف عقب ذخیره شود. این امر پیچیده و پرهزینه، ظاهر مفهومی سقف 911S تارگا را بدون نیاز به برداشتن و ذخیره سازی یک بخش سقف به صورت فیزیکی تکرار می کند.

این ترتیب در پورشه 991 تارگا در سال 2014 پدیدار شد. کیف پول خود را بیاورید.

کدام نوع سانروف بهتر است؟

این سوال جواب دادنش سخت است. برای هر یک از شما، نظر شما در مورد ویژگی‌ها و مزایا با معایبی که ارزیابی شما از آن مطلوب‌تر است، مقایسه می‌شود.

علاوه بر این، ممکن است مجبور شوید نوع یا انواع سانروف‌هایی را که ممکن است در خودرویی که قصد خرید آن را دارید، ارائه دهید، بررسی کنید. بنابراین اجازه دهید ابتدا در مورد مزایا و معایب کلی وجود هر نوع سانروف در ماشین شما صحبت کنیم.

مزایا در مقابل معایب سانروف

گرفتن سانروف تا حدودی (اما نه همه آنها) از بالا به پایین بودن قابل تبدیل را ارائه می دهد. نور سانروف  به وفور و باد در موهای شما. برخی از مردم این را دوست دارند. بعضی از مردم اصلا آن را دوست ندارند.

ماشین همسرم سانروف شیشه ای کشویی دارد. او هرگز به هر دلیلی آن را باز نمی کند. او هرگز حتی سایه بان کشویی داخلی را باز نمی کند. از همه جهات دیگر او یک فرد عادی است.

امکان کج کردن سقف برای تهویه خودرو هنگام پارک کردن یک ویژگی خوب است. همچنین هنگام سوار شدن به خودروی داغ، توانایی تخلیه هوای گرم هنگام شروع رانندگی می‌تواند به خنک شدن سریع‌تر خودرو کمک کند. در واقع، اگر تهویه مطبوع دارید، هیچ یک از این مزایا واقعا ضروری نیست.

اگر مسافری بخواهد در حین سفر مطالعه کند، یک سانروف می تواند نور داخلی بیشتری بدهد. اما نور فراوان برای خواندن از طریق تمام پنجره های دیگر به داخل جریان می یابد. بنابراین این واقعا چیزی نیست که فقط یک سانروف می تواند ارائه دهد.

همچنین نگاه کنید به: علل رایج عدم دمیدن هوای سرد توسط تهویه مطبوع خودرو

مزایا و معایب سانروف

سانروف داخلی، رایج ترین نوع، پیچیدگی را به خودروهای بسیار پیچیده می افزاید. مکانیسم عملکرد آن ممکن است شکست بخورد که نیاز به تعمیرات پرهزینه دارد. لوله های تخلیه سانروف به دلیل گرفتگی و نشت آب به داخل کابین شما معروف هستند.

شیشه در معرض عناصر قرار دارد و ممکن است در اثر تگرگ شکسته شود. بله، تگرگ می‌تواند سقف شما را فرو ببرد (مگر اینکه پوشش خودرو ضد تگرگ داشته باشید)، اما یک سانروف یک نقطه آسیب‌پذیری را اضافه می‌کند که می‌تواند گالن‌ها باران را در طول آن طوفان تگرگ ببارد.

ممکن است با استفاده از سانروف نکات سبکی به دست آورید زیرا ظاهر زیبایی دارد. طرف دیگر این است که تا زمانی که دقیقاً در کنار ماشین شما قرار نگیرد، تقریباً نامرئی است.

اگر خودرویی با کارایی بالا می‌خرید و انتظار بهترین شتاب و هندلینگ ممکن را دارید، به خاطر داشته باشید که سانروف وزن اضافه می‌کند.

در برخی موارد برای یک سیستم پانوراما این می تواند تا 150 پوند باشد. این مثل این است که همیشه یک مسافر اضافی روی سقف ماشین خود داشته باشید. وزن کمتر همیشه برابر با عملکرد بهتر است. بنابراین اگر هدف اصلی شما این است، شاید سانروف بهترین ایده نباشد.

در نهایت، این را در نظر بگیرید: یک سانروف ممکن است 1000 تا 1500 دلار به قیمت برچسب یک ماشین جدید اضافه کند. باید از خود بپرسید آیا برای توجیه این هزینه اضافی از مزایای کافی برخوردار خواهم شد؟ چند وقت یکبار این سانرو را باز خواهم کرد از؟ خیلی وقت ها؟ تقریبا هیچ وقت؟

قبل از افزودن به قیمت خودروی جدید، ارزش پاسخ دادن به این سوالات را دارد.

مزایای هر نوع سانروف

مزایای سانروف
مزایای سانروف

سانروف داخلی

سانروف غنی ترین ویژگی ها. این شامل یک ویژگی دریچه هوا است و وقتی کاملا باز است، احساس باز بودن ماشین را به شما می دهد. سایه سانروف  این امکان را به آن می دهد که به طور کامل در برابر همه چیز از جمله نور بسته شود. و شما می توانید ستاره ها را در شب ببینید.

سانروف پاپ آپ

ارزان است و ویژگی هواکش را ارائه می دهد. تمام قابلیت های سانروف داخلی را می توان بدون ماشین آلات پیچیده عملیاتی در اینجا گنجاند.

سانروف اسپویلر

پرهزینه تر از پنجره بازشو اما کم هزینه تر از انواع داخلی. تمام مزایای سانروف داخلی با این طراحی همراه است، اما بدون کاهش فضای سر صندلی‌های عقب. سانروف در صورت باز شدن و در معرض قرار گرفتن در معرض آسیب‌های باگ قرار می‌گیرد.

تاشو یا Ragtop

در ایالات متحده به راحتی در دسترس نیست. دهانه بزرگتری نسبت به سایر طرح‌های سانروف ارائه می‌دهد که تجربه‌ای شبیه تبدیل‌پذیر را به ارمغان می‌آورد. قیمتی مشابه با انواع داخلی دارد.

Sunslider در بالای کوه

فضای بزرگتری در پشت بام باز شد. تجربه‌ای شبیه تبدیل‌پذیر بیشتر به شما می‌دهد. هزینه احتمالاً معادل انواع داخلی است.

سیستم سقف پانوراما

بهترین نمای آسمان در بین انواع سانروف به خصوص با سقف بسته. تدارک هوشمند تاریک کننده الکترونیکی راحت تر از سایه کشویی با تکنولوژی پایین است.

شکل خمیده سقف شیشه ای عقب ممکن است فضای سر بیشتری را برای سرنشینان صندلی عقب فراهم کند. سقف پانورامای کامل بدون باز شدن می تواند یک بهبود زیبایی دوست داشتنی برای هر خودروی امروزی باشد. ممکن است هزینه بیشتری نسبت به انواع داخلی داشته باشد.

پانل سقف متحرک

این طراحی تقریباً به احساس باز بودن یک کانورتیبل نزدیک می شود. از نظر وزن سبک و مفهوم عملیاتی آن ساده است. فقط در تعداد بسیار محدودی از برندها و مدل ها ارائه می شود. فقط فراموش نکنید که آن را در زمان پارک برای مدت طولانی‌تر دوباره در آن قرار دهید، مگر اینکه بخواهید حشرات یا مورچه‌ها در ماشین خود داشته باشند.

پانل سقف موتوری

تمام مزایای حس باز پانل سقف متحرک. هیچ یک از چالش های جزئی حذف و ذخیره سازی به دنبال نصب مجدد وجود ندارد. احتمالاً پرهزینه‌ترین گزینه در میان تمام گزینه‌های سانروف مورد بحث در بالا.

دلایلی که ممکن است بخواهید از یک نوع خاص اجتناب کنید

سانروف نشتی

اگر نظری در این مورد دارید، ممکن است به خوبی توصیه شود که از طرح های سانروف زیر خودداری کنید. به عنوان مثال، ممکن است یک خودروی عجیب و غریب با یکی از این سانروف ها را در نظر بگیرید.

به همین دلیل ممکن است بخواهید در چنین خریدی احتیاط کنید:

تاشو یا Ragtop

این طرح ها به سادگی در ایالات متحده رایج نیستند. به همین دلیل در صورت نیاز، یافتن قطعات یدکی و خدمات ممکن است دشوار باشد. همچنین پارچه این سبک ها خودروی شما را در برابر سهولت ورود ناخواسته و سرقت آسیب پذیر می کند.

در نهایت، سقف های پارچه ای به دلیل آب و هوا تمایل به تخریب زودرس خواهند داشت. نور سانروف  گرم تابستان و طوفان های یخ سرد زمستانی می تواند باعث نابودی زودهنگام مصالح سقف پارچه شود.

سانروف در مقابل مونروف (تفاوت چیست؟)

وقتی باز است، این طرح سطح وسیعی را به هوایی که با سرعت در حال عبور است نشان می دهد. سطحی بسیار بزرگتر از طراحی اسپویلر. در سرعت 70 تا 80 مایل در ساعت، بارهای هوا می توانند ساختار نگهدارنده را شل یا آسیب ببینند.

اگر خودرویی با چنین سانروف را در نظر می گیرید، موارد زیر را پیشنهاد می کنم: با سازنده یا نصب کننده سانروف مشورت کنید و در صورت وجود با سانروف باز، حداکثر سرعت کار را درخواست کنید. ارزیابی سیستم سقف توسط یک تکنسین ماهر نیز ایده بسیار خوبی است.

پانل سقف متحرک

اینها را در پورشه های قدیمی، کوروت ها و چندین مدل دیگر پیدا خواهید کرد. آنها توسط سیستم های چفت کننده ساده اما بادوام حفظ می شوند. با این وجود این چفت ها باید از نظر وضعیت و عملکرد مناسب ارزیابی شوند. وضعیت آب و هوا نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

هر گونه نگرانی در این زمینه باید توسط یک تکنسین فروشنده واجد شرایط اصلاح شود. مطمئن شوید که برای تمام کارهای انجام شده برای اصلاح هر گونه نقص رسید دریافت کنید.

پانل سقف موتوری

اگر پورشه 991 تارگا را پیدا کردید که با این سقف نمی‌توانید در برابر آن مقاومت کنید، قویاً از شما می‌خواهم که قبل از خرید، سیستم تاشو و وضعیت آب‌وهوا (در واقع کل خودرو) را توسط یک نمایندگی پورشه یا فروشگاه واجد شرایط ارزیابی کنید.

قطعات و خدمات پورشه بسیار پرهزینه است. شما به سادگی نمی خواهید خودرویی با سیستم سقف مشکل دار بخرید و پس از دریافت جایزه خود باید هزینه ای برای تعمیر آن بپردازید.

آیا می توان سانروف  یا مونروف را به ماشین من اضافه کرد؟

آیا می توان سانروف  یا مونروف را به ماشین من اضافه کرد؟
آیا می توان سانروف  یا مونروف را به ماشین من اضافه کرد؟

پاسخ به این سوال یک بله نسبتاً مبهم است. اما این قطعا یک کار ساده نیست.

مغازه‌های نصب سانروف در سراسر کشور و طرح‌های آفتاب‌گیر یا مونروف پس از فروش وجود دارد که می‌توان آن‌ها را «پیچ کرد». برخی از مغازه‌ها حتی می‌توانند یک سانروف کارکرده (در انبار زباله) پیدا کنند که می‌تواند با ماشین شما سازگار شود.

هزینه یک عامل خواهد بود، اولین هزینه خود سانروف (و سایر قطعات مرتبط) و سپس هزینه های نیروی کار. کمترین هزینه برای خرید و نصب، سانروف بازشو خواهد بود. هزینه بعدی اسپویلر su خواهد بود پشت بام

هر کدام از اینها نیازی به فضای اضافی در بالای سربرگ ندارند، بنابراین تغییرات مورد نیاز تیتر را ساده می‌کند. اگر می‌توانید با یک سیستم عامل دستی کار کنید، بدون نیاز به نصب و سیم‌کشی یک سیستم کنترلی به کاهش هزینه‌های نصب نیز کمک می‌کند.

هزینه بعدی طراحی داخلی و به دنبال آن یک سیستم پانوراما خواهد بود. طرح های دیگری که در بالا توضیح داده شد ممکن است در ایالات متحده موجود نباشد.

با این حال، یک فروشگاه سفارشی ماهر می تواند هر نوع سانروف را نصب کند، اگر مایل به خرج کردن پول لازم باشید.

اگر به فکر اضافه کردن سقف سانروف ی یا مهتابی به ماشین خود باشید، باید به چند نکته فکر کنید:

آیا سانروف پس از فروش با خطوط سقف خودروی شما مطابقت دارد؟ یک فروشگاه نصب با کیفیت این چالش را برطرف خواهد کرد. یک مغازه با تجربه کمتر می تواند خط سقفی را به شما بدهد که با خط سقفی که ماشین شما در کارخانه داشت هماهنگ نیست. قبل از اینکه به هر تکنسینی اجازه دهید اره شمشیربازی خود را بیرون بیاورد، ارزش بحث کردن را دارد.

آیا نصب سانروف هر گونه عضو ساختاری حیاتی را از سقف اتومبیل شما حذف می کند؟ خودروهایی که در حدود بیست سال گذشته ساخته شده‌اند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که استانداردهای تصادفات فدرال را رعایت کنند. که ممکن است شامل عناصر ساختاری خاصی در سقف باشد. اگر آن‌ها برای ایجاد فضایی برای سانروف برداشته شوند، در صورت برخورد شدید می‌توانید آسیب‌پذیرتر شوید.

افزودن سانروف پس از فروش چه تاثیری بر ارزش فروش مجدد خودروی شما خواهد داشت؟ ممکن است در مورد این موضوع با یک فروشنده باتجربه در فروشنده ای که ماشین خود را خریداری کرده اید صحبت کنید. برش سقف BMW M5 2018 بکر شما می تواند ارزش آن را در زمان معامله آن کاهش دهد.

از خود بپرسید آیا من واقعاً به این روی ماشینم نیاز دارم؟ قبل از اینکه به فرآیند سانروف  یا مونروف بپرید، بحث بالا در مورد مزایا در مقابل معایب سانروف را مجدداً بررسی کنید.

بیشتر بخوانید :  درب خودرو بسته نمی شود یا قفل نمی شود؟ (6 علت و نحوه رفع آن)

دسته بندی آموزش خودرو اخبار خودرو بلاگ
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سریع
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت